Menu
UNGDOM 13. august kl. 20:54
U10 Vinder Måløv Cup
UNGDOM
U10 Vinder Måløv Cup
Klubnyt
Tilbud på Træningstøj i Sportigan
Klubnyt
IDRÆTSTALENTLINJE PÅ STAVNSHOLTSKOLEN
Live-score
Kommende kampe
September 2017
21.
torsdag
17.30
Værløse BK
Omk 3
Herrer
U14
U14 Drenge 8-mands (04) Efterår • Pulje 2
Værløse Stadion
Bane 3 (A)
Humlebæk BK
Omk 11
Værløse Stadion
Bane 3 (A)
21.
torsdag
17.30
Værløse BK
Omk 2
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 2 (05) Efterår • Pulje 2
Værløse Stadion
Bane 4 (B)
Farum BK
Omk 12
Værløse Stadion
Bane 4 (B)
21.
torsdag
18.00
Gundsømagle IF
Herrer
M+45
8-M+45 (Superveteran) 2 - Efterår • Pulje 2
Gundsømagle Bybane
Værløse BK
Gundsømagle Bybane
23.
lørdag
10.00
Værløse BK
Omk 2
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 3
Værløse Stadion
Bane 4 (B)
IF Skjold Birkerød
Omk 12
Værløse Stadion
Bane 4 (B)
23.
lørdag
10.00
Brede IF
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 26
Ishøj Idrætscenter
Værløse BK (3)
Ishøj Idrætscenter
23.
lørdag
10.18
AB (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 27
Ishøj Idrætscenter
Værløse BK (2)
Ishøj Idrætscenter
23.
lørdag
10.18
Orient GI (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 28
Ishøj Idrætscenter
Værløse BK (1)
Ishøj Idrætscenter
23.
lørdag
10.54
Værløse BK (3)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 26
Ishøj Idrætscenter
AB (2)
Ishøj Idrætscenter
23.
lørdag
11.00
Værløse BK
Omk 4
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 2 Efterår (99-00) • P1
Værløse Stadion
Bane 1
FA 2000
Omk 11
Værløse Stadion
Bane 1
23.
lørdag
11.12
Værløse BK (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 27
Ishøj Idrætscenter
Orient GI (2)
Ishøj Idrætscenter
23.
lørdag
11.12
Værløse BK (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 28
Ishøj Idrætscenter
Ishøj IF (3)
Ishøj Idrætscenter
23.
lørdag
11.48
Ishøj IF (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 26
Ishøj Idrætscenter
Værløse BK (3)
Ishøj Idrætscenter
23.
lørdag
12.06
Værløse BK (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 27
Ishøj Idrætscenter
Ishøj IF (2)
Ishøj Idrætscenter
23.
lørdag
12.06
Værløse BK (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 28
Ishøj Idrætscenter
BFC Lundegården (2)
Ishøj Idrætscenter
23.
lørdag
12.42
Værløse BK (3)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 26
Ishøj Idrætscenter
Orient GI (3)
Ishøj Idrætscenter
23.
lørdag
12.42
BFC Lundegården (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 27
Ishøj Idrætscenter
Værløse BK (2)
Ishøj Idrætscenter
23.
lørdag
12.42
BK Avarta
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 28
Ishøj Idrætscenter
Værløse BK (1)
Ishøj Idrætscenter
23.
lørdag
15.30
ORI-Fodbold
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 1
Oppe-Sundby Stadion
Værløse
Oppe-Sundby Stadion
24.
søndag
10.00
BSV af 2016
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 2 (05) Efterår • Pulje 2
Rundforbi Stadion
Værløse BK
Rundforbi Stadion
24.
søndag
10.00
Værløse BK
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (06) Efterår • Pulje 2
Værløse Stadion
Bane 3 (A)
Hornbæk IF
Værløse Stadion
Bane 3 (A)
24.
søndag
10.00
Værløse BK
Herrer
U11
U11 drenge 5-mands (07) begynder- 24. september • Pulje 1, 2 baner
Værløse Stadion
Bane 2 (C)
BK Vest, Rødovre (1)
Værløse Stadion
Bane 2 (C)
24.
søndag
10.18
Farum BK (2)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (12) - 24. september • Pulje 9
Stavnsholt
Værløse BK (1)
Stavnsholt
24.
søndag
10.18
Værløse BK (2)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (12) - 24. september • Pulje 8
Stavnsholt
Lyngby Boldklub 1921 (4)
Stavnsholt
24.
søndag
10.36
IF Hjorten
Herrer
U11
U11 drenge 5-mands (07) begynder- 24. september • Pulje 1, 2 baner
Værløse Stadion
Bane 2 (C)
Værløse BK
Værløse Stadion
Bane 2 (C)
24.
søndag
10.54
Værløse BK (1)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (12) - 24. september • Pulje 9
Stavnsholt
Greve Fodbold (2)
Stavnsholt
24.
søndag
10.54
Farum BK (3)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (12) - 24. september • Pulje 8
Stavnsholt
Værløse BK (2)
Stavnsholt
24.
søndag
11.12
Karlebo IF
Herrer
U11
U11 drenge 5-mands (07) begynder- 24. september • Pulje 1, 2 baner
Værløse Stadion
Bane 2 (C)
Værløse BK
Værløse Stadion
Bane 2 (C)
24.
søndag
11.30
Værløse BK (1)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (12) - 24. september • Pulje 9
Stavnsholt
Lyngby Boldklub 1921 (3)
Stavnsholt
24.
søndag
11.30
Ishøj IF (1)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (12) - 24. september • Pulje 8
Stavnsholt
Værløse BK (2)
Stavnsholt
24.
søndag
11.48
AIK 65 Strøby Fodbold
Herrer
U11
U11 drenge 5-mands (07) begynder- 24. september • Pulje 1, 2 baner
Værløse Stadion
Bane 2 (C)
Værløse BK
Værløse Stadion
Bane 2 (C)
24.
søndag
12.00
Værløse BK
Omk 4
Herrer
U16
U16 Drenge 1 (02) Efterår • Pulje 2
Værløse Stadion
Bane 4
Lundtofte Boldklub
Omk 12
Værløse Stadion
Bane 4
24.
søndag
12.06
Farum BK (2)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (12) - 24. september • Pulje 9
Stavnsholt
Værløse BK (1)
Stavnsholt
24.
søndag
13.00
Værløse BK
Omk 8
Herrer
U19
U19 Drenge 2 (99-00) Efterår • Pulje 1
Værløse Stadion
Bane 3
Greve Fodbold
Omk 11
Værløse Stadion
Bane 3
24.
søndag
14.00
Værløse BK
Omk 2
Herrer
U14
U14 Drenge 1 (04) Efterår • Pulje 1
Værløse Stadion
Bane 4
LSF
Omk 12
Værløse Stadion
Bane 4
24.
søndag
14.00
Værløse BK
Omk 1
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (06) Efterår • Pulje 2
Værløse Stadion
Bane 2 (B)
Allerød Fodbold Klub
Omk 9
Værløse Stadion
Bane 2 (B)
25.
mandag
19.00
Værløse BK
Herrer
M+32
M+32 (Old boys) 2 • Pulje 2
Værløse Stadion Kunstgræs
Lyngby Statsskole FK
Værløse Stadion Kunstgræs
26.
tirsdag
17.45
Gørløse SI
Herrer
U14
U14 Drenge 8-mands (04) Efterår • Pulje 2
Gørløse Stadion
Værløse BK
Gørløse Stadion
26.
tirsdag
18.30
Jægerspris IK
Herrer
M+40
8-M+40 (Veteran) 2 - Efterår • Pulje 2
Møllegårdhallen
Værløse BK
Møllegårdhallen
27.
onsdag
17.45
FIF, Hillerød
Kvinder
U16
U16 Piger 8-mands (02) Efterår • Pulje 1
FIF-Stadion
Værløse BK
FIF-Stadion
27.
onsdag
17.45
Frederikssund FB
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (06) Efterår • Pulje 2
Oppe-Sundby Stadion
Værløse BK
Oppe-Sundby Stadion
27.
onsdag
18.00
Værløse BK
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 1
Værløse Stadion
Gilleleje FK
Værløse Stadion
27.
onsdag
18.45
Værløse BK
Herrer
M+45
8-M+45 (Superveteran) 2 - Efterår • Pulje 2
Værløse Stadion
Hareskov IF
Værløse Stadion
27.
onsdag
19.00
Værløse BK
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 2 Efterår (99-00) • P1
Værløse Stadion Kunstgræs
Avarta (Øst 2)
Værløse Stadion Kunstgræs
27.
onsdag
19.00
Hundested IK
Herrer
M+40
8-M+40 (Veteran) 1 - Efterår • Pulje 1
Hundestedhallen
Værløse BK
Hundestedhallen
27.
onsdag
19.00
Borup IF (2)
Herrer
U13
Ungdomspokalen U13 Drenge B 8:8 (05) 17/18 • Pulje 1
Borup Stadion, kunstgræs
Værløse BK (2)
Borup Stadion, kunstgræs

Nyt fra DBU Sjælland