Menu
Klubnyt 30. marts kl. 22:13
Tilbud på Træningstøj i Sportigan
Klubnyt
Tilbud på Træningstøj i Sportigan
Senior 1
Senior 1
Klubnyt
IDRÆTSTALENTLINJE PÅ STAVNSHOLTSKOLEN
FODBOLDSKOLE
Fodboldskolen i Værløse 2017 der er 4 pladser tilbage
Klubnyt
Værløse Boldklub har doneret ældre spilletøj og brugte bolde til glade børnehjælps børn i Uganda
UNGDOM
Efter 6-1-sejr: Værløse-hold rykker op
Klubnyt
Integration
Live-score
Kommende kampe
Maj 2017
23.
tirsdag
17.30
Værløse BK
4 - 1
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (04) Forår • Pulje 3
Værløse Stadion
Bane 3 (A)
Brede IF
Værløse Stadion
Bane 3 (A)
23.
tirsdag
17.30
Farum BK (1)
15 - 0
Herrer
U11
U11 Drenge 1 8-mands (06) Forår • Pulje 1
Farum Park
Værløse BK
Farum Park
23.
tirsdag
19.00
Værløse BK
7 - 1
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 3
Værløse Stadion
Bane 1
Stenløse BK
Værløse Stadion
Bane 1
24.
onsdag
18.00
Herlev IF
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (05) Forår • Pulje 2
Herlev Stadion
Værløse BK
Herlev Stadion
24.
onsdag
18.30
Værløse
Omk 5
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 3
Værløse Stadion
Bane 1
VB 1968
Omk 1
Værløse Stadion
Bane 1
24.
onsdag
19.00
Hørsholm-Usserød IK
Herrer
Veteran
8-Veteran 1 - Forår • Pulje 1
Hørsholm Idrætspark
Værløse BK
Hørsholm Idrætspark
24.
onsdag
19.00
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 1 (04) Forår • Pulje 2
Slangerup Stadion
Værløse BK
Slangerup Stadion
24.
onsdag
19.00
FC Furesø
Omk 9
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Forår • Pulje 4
Værløse Stadion
Bane 3 (B)
Bagsværd BK
Omk 10
Værløse Stadion
Bane 3 (B)
24.
onsdag
20.00
Skodsborg FIF
Herrer
Superveteran
8-Superveteran 2 - Forår • Pulje 1
Rudegård Stadion
Værløse BK
Rudegård Stadion
27.
lørdag
10.00
Lynge-Uggeløse IF (1)
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (06) Forår • Pulje 3
Lyngehallen
Værløse BK (1)
Lyngehallen
27.
lørdag
10.00
Holbæk B&I (1)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 1 - 27. maj • Pulje 2, 2 baner
Ledøje Idrætscenter
Værløse BK
Ledøje Idrætscenter
27.
lørdag
10.00
Taastrup FC (3)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 27. maj • Pulje 13
Brøndby Stadion
Værløse BK (3)
Brøndby Stadion
27.
lørdag
10.00
Taastrup FC (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 27. maj • Pulje 14
Brøndby Stadion
Værløse BK (2)
Brøndby Stadion
27.
lørdag
10.00
Værløse BK (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 27. maj • Pulje 15
Brøndby Stadion
Taastrup FC (1)
Brøndby Stadion
27.
lørdag
10.36
Værløse BK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 1 - 27. maj • Pulje 2, 2 baner
Ledøje Idrætscenter
IF Skjold Birkerød
Ledøje Idrætscenter
27.
lørdag
10.36
Greve Fodbold (10)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 27. maj • Pulje 15
Brøndby Stadion
Værløse BK (1)
Brøndby Stadion
27.
lørdag
10.54
Værløse BK (3)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 27. maj • Pulje 13
Brøndby Stadion
Vallensbæk IF (5)
Brøndby Stadion
27.
lørdag
10.54
Værløse BK (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 27. maj • Pulje 14
Brøndby Stadion
Vallensbæk IF (4)
Brøndby Stadion
27.
lørdag
11.30
Værløse BK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 1 - 27. maj • Pulje 2, 2 baner
Ledøje Idrætscenter
Jægerspris IK
Ledøje Idrætscenter
27.
lørdag
11.30
Værløse BK (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 27. maj • Pulje 15
Brøndby Stadion
Vallensbæk IF (3)
Brøndby Stadion
27.
lørdag
11.48
Greve Fodbold (12)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 27. maj • Pulje 13
Brøndby Stadion
Værløse BK (3)
Brøndby Stadion
27.
lørdag
11.48
Greve Fodbold (11)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 27. maj • Pulje 14
Brøndby Stadion
Værløse BK (2)
Brøndby Stadion
27.
lørdag
12.06
LSF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 1 - 27. maj • Pulje 2, 2 baner
Ledøje Idrætscenter
Værløse BK
Ledøje Idrætscenter
27.
lørdag
12.06
Brøndbyernes IF (3)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 27. maj • Pulje 15
Brøndby Stadion
Værløse BK (1)
Brøndby Stadion
27.
lørdag
12.42
Værløse BK (3)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 27. maj • Pulje 13
Brøndby Stadion
Brøndbyernes IF (5)
Brøndby Stadion
27.
lørdag
12.42
Værløse BK (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 27. maj • Pulje 14
Brøndby Stadion
Brøndbyernes IF (4)
Brøndby Stadion
27.
lørdag
13.30
B. 1973, Herlev
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 3
Elverroad Kunstgræs
Værløse
Elverroad Kunstgræs
28.
søndag
10.00
Værløse BK
Omk 1
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (05) Forår • Pulje 2
Værløse Stadion
Bane 4 (A)
Kr. Værløse IF
Omk 12
Værløse Stadion
Bane 4 (A)
28.
søndag
10.00
Værløse BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - Forårsserie 28/5 • Pulje 3, 2 baner
Værløse Stadion
Veksø IF
Værløse Stadion
28.
søndag
10.00
Brede IF
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 28. maj • Pulje 11
Allerød Idrætspark
Værløse BK (1)
Allerød Idrætspark
28.
søndag
10.18
Værløse BK (3)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 28. maj • Pulje 9
Allerød Idrætspark
Farum BK (3)
Allerød Idrætspark
28.
søndag
10.18
Hørsholm-Usserød IK (2)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 28. maj • Pulje 10
Allerød Idrætspark
Værløse BK (2)
Allerød Idrætspark
28.
søndag
10.25
Nødebo IF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - Forårsserie 28/5 • Pulje 3, 2 baner
Værløse Stadion
Værløse BK
Værløse Stadion
28.
søndag
10.50
Værløse BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - Forårsserie 28/5 • Pulje 3, 2 baner
Værløse Stadion
Ølstykke FC
Værløse Stadion
28.
søndag
10.54
Allerød Fodbold Klub (3)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 28. maj • Pulje 9
Allerød Idrætspark
Værløse BK (3)
Allerød Idrætspark
28.
søndag
10.54
Værløse BK (1)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 28. maj • Pulje 11
Allerød Idrætspark
Allerød Fodbold Klub (1)
Allerød Idrætspark
28.
søndag
11.00
Herlev IF
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 1 (04) Forår • Pulje 2
Herlev Stadion
Værløse BK
Herlev Stadion
28.
søndag
11.00
Lyngby Boldklub 1921
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (06) Forår • Pulje 3
Lyngby Stadion
Værløse BK (2)
Lyngby Stadion
28.
søndag
11.12
Værløse BK (2)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 28. maj • Pulje 10
Allerød Idrætspark
Farum BK (2)
Allerød Idrætspark
28.
søndag
11.15
Jyllinge FC
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - Forårsserie 28/5 • Pulje 3, 2 baner
Værløse Stadion
Værløse BK
Værløse Stadion
28.
søndag
11.30
Stenløse BK (1)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 28. maj • Pulje 9
Allerød Idrætspark
Værløse BK (3)
Allerød Idrætspark
28.
søndag
11.48
Hørsholm-Usserød IK (3)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 28. maj • Pulje 11
Allerød Idrætspark
Værløse BK (1)
Allerød Idrætspark
28.
søndag
12.06
Værløse BK (2)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 28. maj • Pulje 10
Allerød Idrætspark
Allerød Fodbold Klub (2)
Allerød Idrætspark
28.
søndag
12.24
Værløse BK (3)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 28. maj • Pulje 9
Allerød Idrætspark
Hørsholm-Usserød IK (1)
Allerød Idrætspark
28.
søndag
12.42
Stenløse BK (2)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 28. maj • Pulje 10
Allerød Idrætspark
Værløse BK (2)
Allerød Idrætspark
28.
søndag
12.42
Værløse BK (1)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 28. maj • Pulje 11
Allerød Idrætspark
Lynge-Uggeløse IF
Allerød Idrætspark
29.
mandag
18.30
Høsterkøb HK/FK
Herrer
Veteran
8-Veteran 2 - Forår • Pulje 3
Sjælsøskolen
Værløse BK
Sjælsøskolen
29.
mandag
19.00
Værløse BK
Herrer
Oldboys/girls
Old boys 2 • Pulje 2
Værløse Stadion Kunstgræs
Lundtofte Boldklub
Værløse Stadion Kunstgræs

Nyt fra DBU Sjælland