Menu

U19 Drenge (ÅRG 99-00)

Velkommen til U19 Drenge (Årg. 99-00).


Træningstider:

U19 1. - årgang 1999 og 2000 træner mandag, tirsdag og torsdag kl. 18:15-20:00

U19 2. - årgang 2000 og 2001 træner tirsdag og torsdag kl. 18:00-20:00

 

HOLDETS STAB U19 1

HOLDLEDER (11-MANDS)
ingen img
Søren Graungaard Knudsen
TRÆNER (11-MANDS)
ingen img
Martin Kjeldsen

HOLDETS STAB U19 2

TRÆNER (11-MANDS)
profilepic
Martin Ølgaard Axkær

U19 1U19 Drenge Øst 2 Efterår (99-00) • P1

Ude mod
IF Skjold Birkerød
25. aug
Kl. 19.00
Birkerød Stadion
U19 Drenge Øst 2 Efterår (99-00) - P1

U19 PokalUngdomspokal U19 Drenge (99-00) 17/18 • P1

Ude mod
Skovshoved IF (M)
30. aug
Kl. 22.00
Skovshoved I P
Ungdomspokal U19 Drenge (99-00) 17/18 - P1

U19 2U19 Drenge 2 (99-00) Efterår • Pulje 1

Hjemme mod
Taastrup FC
20. aug
Kl. 13.00
Værløse Stadion
U19 Drenge 2 (99-00) Efterår - Pulje 1

U19 1U19 Drenge Øst 2 Efterår (99-00) • P1

August 2017

Værløse BK
UHT
Hjemme
Værløse Stadion

AB (2)

IF Skjold Birkerød
25. aug
Kl. 19.00
Ude
Birkerød Stadion

Værløse BK
September 2017

Værløse BK
2. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Værløse Stadion

RB 1906

Værløse BK
9. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Værløse Stadion

Vordingborg IF

GVI
16. sep
Kl. 15.00
Ude
GVI. Nymosen

Værløse BK

Værløse BK
23. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Værløse Stadion

FA 2000
Oktober 2017

LSF
1. okt
Kl. 11.00
Ude
Ledøje Idrætscenter

Værløse BK

Værløse BK
7. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Værløse Stadion

Brøndbyernes IF (2)

Kastrup
15. okt
Kl. 13.30
Ude
Røllikevej

Værløse BK

Værløse BK
28. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Værløse Stadion

Himmelev-Veddelev BK
November 2017

Herfølge BK
1. nov
Kl. 19.00
Ude
Herfølge Stadion Kunst

Værløse BK

Værløse BK
11. nov
Kl. 11.00
Hjemme
Værløse Stadion

B93 2

Lyngby Boldklub
18. nov
Kl. 13.00
Ude
Lyngby Stadion

Værløse BK

U19 1U19 Drenge Øst 2 Efterår (99-00) • P1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 LSF 1 1 0 0 3
2 Værløse BK 1 1 0 0 3
3 Herfølge BK 1 1 0 0 3
4 B93 2 1 0 1 0 1
5 GVI 1 0 1 0 1
6 Brøndbyernes IF (2) 0 0 0 0 0
7 IF Skjold Birkerød 0 0 0 0 0
8 Kastrup 0 0 0 0 0
9 Lyngby Boldklub 0 0 0 0 0
10 RB 1906 0 0 0 0 0
11 Vordingborg IF 0 0 0 0 0
12 FA 2000 1 0 0 1 0
13 Himmelev-Veddelev BK 1 0 0 1 0
14 AB (2) 1 0 0 1 0

U19 2U19 Drenge 2 (99-00) Efterår • Pulje 1

August 2017

Værløse BK
20. aug
Kl. 13.00
Hjemme
Værløse Stadion

Taastrup FC

Jyllinge FC
26. aug
Kl. 12.00
Ude
Spraglehøj Idrætsanlæg

Værløse BK
September 2017

Espergærde IF
3. sep
Kl. 14.00
Ude
Mørdrup Idrætsanlæg

Værløse BK

Værløse BK
10. sep
Kl. 13.00
Hjemme
Værløse Stadion

B. 1973, Herlev

Nivå-Kokkedal FK
18. sep
Kl. 19.00
Ude
Karsemosegård Kunstgræs

Værløse BK

Værløse BK
24. sep
Kl. 13.00
Hjemme
Værløse Stadion

Greve Fodbold

Slagslunde-Ganløse IF
28. sep
Kl. 19.00
Ude
KIWI-Park kunstgræs

Værløse BK
Oktober 2017

Værløse BK
8. okt
Kl. 13.00
Hjemme
Værløse Stadion

Albertslund IF

IF "Skjold" Birkerød Fodbold
13. okt
Kl. 18.00
Ude
Birkerød Stadion Kunstgræs

Værløse BK

U19 2U19 Drenge 2 (99-00) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 B. 1973, Herlev 1 1 0 0 3
2 Nivå-Kokkedal FK 1 1 0 0 3
3 Slagslunde-Ganløse IF 1 1 0 0 3
4 Værløse BK 1 1 0 0 3
5 Espergærde IF 0 0 0 0 0
6 Jyllinge FC 0 0 0 0 0
7 Albertslund IF 1 0 0 1 0
8 Greve Fodbold 1 0 0 1 0
9 IF "Skjold" Birkerød Fodbold 1 0 0 1 0
10 Taastrup FC 1 0 0 1 0