Menu

U14 Drenge (Årg. 04)

Velkommen til U14 Drenge (Årg. 04).


I år spiller vi med 2 hold. Se nedenstående!

Holdets stab

TRÆNER
ingen img
Kim Bo Larsen
TRÆNER
ingen img
Søren Gadeberg

Næste kampU14 Drenge 1 (04) Efterår • Pulje 1

Hjemme mod
Hørsholm-Usserød IK
27. aug
Kl. 14.00
Værløse Stadion
U14 Drenge 1 (04) Efterår - Pulje 1

Næste kampU14 Drenge 8-mands (04) Efterår • Pulje 2

Ude mod
Nivå-Kokkedal FK
3. sep
Kl. 11.30
Karsemosegård
U14 Drenge 8-mands (04) Efterår - Pulje 2

KampprogramU14 Drenge 1 (04) Efterår • Pulje 1

August 2017

Værløse BK
27. aug
Kl. 14.00
Hjemme
Værløse Stadion

Hørsholm-Usserød IK
September 2017

Virum-Sorgenfri BK
2. sep
Kl. 12.00
Ude
Virum Stadion

Værløse BK

Værløse BK
10. sep
Kl. 14.00
Hjemme
Værløse Stadion

Lynge-Uggeløse IF

IF Skjold Birkerød
15. sep
Kl. 18.00
Ude
Birkerød Stadion

Værløse BK

Værløse BK
24. sep
Kl. 14.00
Hjemme
Værløse Stadion

LSF
Oktober 2017

Værløse BK
1. okt
Kl. 14.00
Hjemme
Værløse Stadion

Glostrup

FFB
7. okt
Kl. 10.00
Ude
Frederikssund Stadion

Værløse BK

Værløse BK
15. okt
Kl. 14.00
Hjemme
Værløse Stadion

Nivå-Kokkedal FK

KampprogramU14 Drenge 8-mands (04) Efterår • Pulje 2

August 2017

Humlebæk BK
1 - 2
Ude
Humlebæk Stadion

Værløse BK
September 2017

Nivå-Kokkedal FK
3. sep
Kl. 11.30
Ude
Karsemosegård

Værløse BK

IF Skjold Birkerød
8. sep
Kl. 18.30
Ude
Birkerød Stadion

Værløse BK

Værløse BK
14. sep
Kl. 17.30
Hjemme
Værløse Stadion

Farum BK

Værløse BK
21. sep
Kl. 17.30
Hjemme
Værløse Stadion

Humlebæk BK
Oktober 2017

Værløse BK
5. okt
Kl. 17.30
Hjemme
Værløse Stadion

Nivå-Kokkedal FK

Værløse BK
12. okt
Kl. 17.30
Hjemme
Værløse Stadion

IF Skjold Birkerød

Farum BK
29. okt
Kl. 11.00
Ude
Farum Park

Værløse BK

StillingU14 Drenge 8-mands (04) Efterår • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 IF Skjold Birkerød 1 1 0 0 3
2 Værløse BK 1 1 0 0 3
3 Farum BK 0 0 0 0 0
4 Humlebæk BK 1 0 0 1 0
5 Nivå-Kokkedal FK 1 0 0 1 0

StillingU14 Drenge 1 (04) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Virum-Sorgenfri BK 1 1 0 0 3
2 FFB 1 1 0 0 3
3 Hørsholm-Usserød IK 1 1 0 0 3
4 Glostrup 0 0 0 0 0
5 Nivå-Kokkedal FK 0 0 0 0 0
6 Værløse BK 0 0 0 0 0
7 IF Skjold Birkerød 1 0 0 1 0
8 LSF 1 0 0 1 0
9 Lynge-Uggeløse IF 1 0 0 1 0

Seneste nyheder

  • UNGDOM
    U10 Vinder Måløv Cup
  • Klubnyt
    Hvem mangler denne trøje
  • Klubnyt
    Tilbud på Træningstøj i Sportigan
Error loading Partial View script (file: ~/Views/MacroPartials/TeamStatistic.cshtml)