Menu

U12 Drenge (Årg 06)

Velkommen til U12 Drenge (Årg 06).


Her spiller vi 8-mands fodbold, I år spiller vi med 3 hold laver en masse sjove og spændende øvelser samt deltager i stævner henover sæsonen. 

Hvis du er interesseret i at spille U11 fodbold i Værløse Boldklub så kig forbi til en prøve træning eller kontakt een af trænerne. Vi glæder os til at se dig.

Træningstider:

U 12. 1+2 årg.2006. Tirsdag og torsdag kl.15.30-17.00 og fredag kl.16.00-17.00

U 12. 3. Årgang 2006. Tirsdag og Torsdag kl. 16.30-18.00

Holdets stab

HOLDLEDER
ingen img
Stine Holm Madsen
TRÆNER (Hold 1+2)
profilepic
Claus Christoffersen
TRÆNER (Hold 1)
ingen img
Anders Salomon
TRÆNER (Hold 3)
ingen img
Allan Jensen
ASSISTENTTRÆNER
ingen img
Sophie Marie Riddersholm Pedersen
ASSISTENTTRÆNER
ingen img
Caroline Lund Olsen

Næste kampU12 Drenge 1 8-mands (06) Efterår • Pulje 2

Hjemme mod
LSF
24. aug
Kl. 17.30
Værløse Stadion
U12 Drenge 1 8-mands (06) Efterår - Pulje 2

Næste kampU12 Drenge 3 8-mands (06) Efterår • Pulje 2

Ude mod
Lynge-Uggeløse IF (2)
26. aug
Kl. 11.30
Lyngehallen
U12 Drenge 3 8-mands (06) Efterår - Pulje 2

Næste kampU12 Drenge 4 begyndere 8-mands (06) Efterår • Pulje 2

Hjemme mod
Bagsværd BK
26. aug
Kl. 11.00
Værløse Stadion
U12 Drenge 4 begyndere 8-mands (06) Efterår - Pulje 2

KampprogramU12 Drenge 1 8-mands (06) Efterår • Pulje 2

August 2017

Værløse BK
24. aug
Kl. 17.30
Hjemme
Værløse Stadion

LSF
September 2017

Hundested IK
2. sep
Kl. 11.00
Ude
Hundestedhallen

Værløse BK

Jyllinge FC
14. sep
Kl. 18.00
Ude
Spraglehøj Idrætsanlæg Kunstgræs

Værløse BK

Værløse BK
24. sep
Kl. 14.00
Hjemme
Værløse Stadion

Allerød Fodbold Klub
Oktober 2017

Lyngby Boldklub 1921 (2)
1. okt
Kl. 10.00
Ude
Lyngby Stadion

Værløse BK

Taastrup FC
7. okt
Kl. 10.00
Ude
NyBolig Park

Værløse BK

Værløse BK
10. okt
Kl. 17.00
Hjemme
Værløse Stadion

Slagslunde-Ganløse IF

KampprogramU12 Drenge 3 8-mands (06) Efterår • Pulje 2

August 2017

Værløse BK
7 - 2
Hjemme
Værløse Stadion

Hareskov IF

Lynge-Uggeløse IF (2)
26. aug
Kl. 11.30
Ude
Lyngehallen

Værløse BK
September 2017

Jægerspris IK
5. sep
Kl. 18.00
Ude
Møllegårdhallen

Værløse BK

Måløv BK
17. sep
Kl. 11.30
Ude
Måløv Idrætspark

Værløse BK

Frederikssund FB
27. sep
Kl. 17.45
Ude
Oppe-Sundby Stadion

Værløse BK
Oktober 2017

Værløse BK
8. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Værløse Stadion

Dalby IF / HFK fodbold

LSF
11. okt
Kl. 18.00
Ude
Ledøje Idrætscenter

Værløse BK

KampprogramU12 Drenge 4 begyndere 8-mands (06) Efterår • Pulje 2

August 2017

Birkerød IF "Skjold" (2)
-
Ude
Birkerød Stadion

Værløse BK

Værløse BK
26. aug
Kl. 11.00
Hjemme
Værløse Stadion

Bagsværd BK
September 2017

Hørsholm-Usserød IK
3. sep
Kl. 10.00
Ude
Hørsholm Idrætspark

Værløse BK

Værløse BK
9. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Værløse Stadion

Måløv BK

Værløse BK
16. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Værløse Stadion

Farum BK

Virum-Sorgenfri BK
20. sep
Kl. 18.00
Ude
Virum Stadion

Værløse BK

Værløse BK
30. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Værløse Stadion

Ølstykke FC
Oktober 2017

Sengeløse GI
7. okt
Kl. 10.00
Ude
Sengeløse Idrætsanlæg

Værløse BK

Værløse BK
14. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Værløse Stadion

Brede IF

StillingU12 Drenge 1 8-mands (06) Efterår • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Taastrup FC 1 1 0 0 3
2 Lyngby Boldklub 1921 (2) 1 0 1 0 1
3 LSF 1 0 1 0 1
4 Allerød Fodbold Klub 0 0 0 0 0
5 Hundested IK 0 0 0 0 0
6 Jyllinge FC 0 0 0 0 0
7 Værløse BK 0 0 0 0 0
8 Slagslunde-Ganløse IF 1 0 0 1 0

StillingU12 Drenge 3 8-mands (06) Efterår • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Værløse BK 1 1 0 0 3
2 Frederikssund FB 1 1 0 0 3
3 Lynge-Uggeløse IF (2) 1 1 0 0 3
4 LSF 0 0 0 0 0
5 Måløv BK 0 0 0 0 0
6 Jægerspris IK 1 0 0 1 0
7 Dalby IF / HFK fodbold 1 0 0 1 0
8 Hareskov IF 1 0 0 1 0

StillingU12 Drenge 4 begyndere 8-mands (06) Efterår • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Farum BK 1 1 0 0 3
2 Ølstykke FC 1 1 0 0 3
3 Hørsholm-Usserød IK 1 1 0 0 3
4 Birkerød IF "Skjold" (2) 0 0 0 0 0
5 Sengeløse GI 0 0 0 0 0
6 Virum-Sorgenfri BK 0 0 0 0 0
7 Værløse BK 0 0 0 0 0
8 Bagsværd BK 1 0 0 1 0
9 Måløv BK 1 0 0 1 0
10 Brede IF 1 0 0 1 0